Herr

Matchlista

A-laget Försäsongen 2016
Lör 6 feb 16:00 Stadshagen FC Stockholm Internazionale 1 - 3 Träningsmatch
Sön 7 feb 12:00 Brantbrink Djurgården U19 0 - 4 Träningsmatch
Lör 13 feb 13:00 Nacka Sportcenter Järla 1 - 4 Träningsmatch
Sön 14 feb 12:00 Brantbrink Spårvägen 3 - 1 Träningsmatch
Sön 21 feb 12:00 Brantbrink Enskede IK 1 - 2 Träningsmatch
Lör 27 feb 14:15 Norrtälje sportfält BKV Norrtälje 2 - 1 Träningsmatch
Sön 6 mars 12:00 Brantbrink Södertälje FK 2 - 4 Träningsmatch
Sön 13 mars 14:00 Träkvistavallen Ekerö IK (3) 5 - 3 e s Stockholm Cup
Sön 20 mars 12:00 Brantbrink Nacka FF/Boo FK 0 - 2 Träningsmatch
Fre 25 mars 14:00 Torvalla IFK Haninge 1 - 1 Träningsmatch
Mån 28 mars 14:00 Aspuddens IP IFK Aspudden-Tellus (2) 6 - 2 Stockholm Cup
Sön 3 april 13:00 Solid Park Arena Västerås SK 1 - 1 Träningsmatch
A-laget Vår och sommar 2016
Sön 10 april 16:00 Källbrink konstgräs Karlslunds IF 3 - 3 Division 2
Sön 17 april 16:00 Alby BP Konyaspor KIF 1 - 3 Division 2
Sön 24 april 17:00 Källbrink Södertälje FK 4 - 3 Division 2
Lör 30 april 13:00 Mirum Arena Smedby AIS 2 - 1 Division 2
Ons 4 maj 19:30 Källbrink IF Sylvia 3 - 1 Division 2
Sön 8 maj 17:00 Brunna IP Arameisk-Syrianska 0 - 1 Division 2
Sön 15 maj 17:00 Källbrink Eskilstuna City 3 - 0 Division 2
Fre 20 maj 19:30 Aspuddens IP IFK Aspudden-Tellus 2 - 1 Division 2
Sön 29 maj 17:00 Källbrink Värmbols FC 2 - 2 Division 2
Ons 1 juni 18:30 Mälarhöjdens IP Mälarhöjden IK (4) 3 - 2 Stockholm Cup
Lör 4 juni 16:00 Idrottsparken, Motala Motala AIF 3 - 3 Division 2
Ons 8 juni 19:00 Källbrink Enskede IK 4 - 6 e s Svenska Cupen
Sön 12 juni 17:00 Källbrink konstgräs Assyriska IF Norrköping 2 - 3 Division 2
Lör 18 juni 16:00 Skobes Arena Vimmerby IF 2 - 2 Division 2
Ons 22 juni 19:30 Linköping Arena Linköping City 1 - 3 Division 2
A-laget Höstsäsongen 2016
Lör 16 juli 14:00 Sollentunavallen Sollentuna FF 1 - 0 Träningsmatch
Ons 20 juli 18:30 Källbrink Värmdö IF 2 - 0 Träningsmatch
Sön 24 juli 17:00 Källbrink Konyaspor KIF 7 - 1 Division 2
Sön 31 juli 16:00 Karlslund Arena Karlslunds IF 3 - 1 Division 2
Lör 6 aug 16:00 Södertälje IP Södertälje FK 7 - 1 Division 2
Sön 14 aug 17:00 Källbrink Smedby AIS 0 - 2 Division 2
Tis 16 aug 19:00 Enskede IP Enskede IK 8 - 4 Träningsmatch
Sön 21 aug 17:00 Östgötaporten, Norrköping IF Sylvia 3 - 0 Division 2
Ons 24 aug 20:00 Torvalla 3 IFK Haninge (3) 1 - 2 Stockholm Cup
Sön 28 aug 17:00 Källbrink Arameisk-Syrianska 0 - 2 Division 2
Fre 2 sep 19:30 Tunavallen Eskilstuna City 3 - 1 Division 2
Sön 11 sep 17:00 Källbrink IFK Aspudden-Tellus 7 - 2 Division 2
Sön 18 sep 17:00 Källbrink Motala AIF 4 - 1 Division 2
Sön 25 sep 15:00 Värmbols IP Värmbols FC 3 - 2 Division 2
Sön 2 okt 16:00 Källbrink Linköping City 2 - 1 Division 2
Sön 9 okt 16:00 Källbrink Vimmerby IF 3 - 1 Division 2
Sön 16 okt 14:00 Mamre IP Assyriska IF Norrköping 5 - 1 Division 2
Reservlaget 2016
Ons 20 april 19:00 Källbrink Värmdö IF 4 - 2 Reservlagsserien
Tis 26 april 20:00 Torvalla IFK Haninge 3 - 3 Reservlagsserien
Ons 11 maj 19:00 Källbrink IFK Aspudden-Tellus 0 - 0 Reservlagsserien
Mån 16 maj 20:00 Brunna IP Arameisk-Syrianska 0 - 1 Reservlagsserien
Ons 25 maj 20:00 Vårbergs IP IFK Stockholm 1 - 0 Reservlagsserien
Ons 15 juni 20:00 Älta IP Älta IF 4 - 2 Reservlagsserien
Tis 2 aug 20:00 Aspuddens IP IFK Aspudden-Tellus 2 - 1 Reservlagsserien
Mån 29 aug 19:00 Källbrink Arameisk-Syrianska 1 - 2 Reservlagsserien
Tis 6 sep 18:15 Skarpnäcks sportfält 3 Spårvägens FF 4 - 0 Reservlagsserien
Mån 19 sep 19:00 Källbrink Spårvägens FF 4 - 3 Reservlagsserien
Mån 26 sep 20:15 Värmdövallen Värmdö IF 4 - 3 Reservlagsserien
Ons 5 okt 19:00 Källbrink Älta IF 3 - 5 Reservlagsserien
Spelas ej Källbrink IFK Stockholm x - x Reservlagsserien
Fotnot. IFK Haninge har dragit sig ur serien, alla deras matchresultat stryks, vi låter dock vår match från i våras stå kvar i listan (kursiv).
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub