P06:1

ST-cupen 28 dec (Uppdaterat med slutspelstider den 29 dec)

Publicerad 2018-12-14 09:16
Lagindelningar och spelscheman har skickats ut

Samtliga som svarade JA på intresseanmälan att spela ST-cupen samt är tillgänglig den 28/12 har fått kallelse via Myclub (har man missat detta eller fått ändringar i schemat kan man höra av sig till ledare och eventuellt vara beredd att hoppa in som reserv vid händelse av återbud). Pga det stora intresset så anmälde vi helt enkelt ett ytterligare lag då vi hade tur att ett annat lag hoppade av. Våra lag heter Huddinge IF 11 (spelar i grupp D) och Huddinge IF 12 (spelar i grupp C). Kontrollera kallelsen (eller nedan) för att se vilket lag ni tillhör (vi vill dock reservera oss för att vi innan turneringsstart kan flytta spelare mellan lagen om återbud kommer och vi inte har ersättare - men då hör vi självklart av oss).

Observera att lagen spelar gruppspel i olika hallar.

Grupp C

Samling 16:00, SLOTTSHALLEN, hitta dit: https://goo.gl/maps/UkvDVn1yucU2

28/12, 16:40, Hanvikens SK - Huddinge IF 12
28/12, 18:20, Huddinge IF 12 - Saltsjö-Boo IF
28/12, 19:20, Hammarby IF - Huddinge IF 12

Spelare: Alexander, Alve, David, Hannes, Joel, Liam, Ture, Vincent

Grupp D

Samling 20:15, STRANDHALLEN, hitta dit: https://goo.gl/maps/3b1Z4TVAMVN2

28/12, 21:00, Tyresö FF - Huddinge IF 11
28/12, 22:00, Huddinge IF 11 - IF Brommapojkarna
28/12, 23:20, Huddinge IF 11 - Sörskogens IF

Spelare: August*, Emil, Fabian, Hugo, Håkan, Jacob**, Kian, Lucas, Arvid

* inlånad som målvakt från P06:2
** meddelat ej tillgänglig för spel 29/12

Slutspel, 29/12

Samling 16:15, STRANDHALLEN, hitta dit: https://goo.gl/maps/3b1Z4TVAMVN2

29/12, 17:00, Huddinge IF 11 - Hanvikens SK
29/12, 18:20, IFK Aspudden/Tellus Röd United - Huddinge IF 11

Spelare: August, Emil, Fabian, Hugo, Håkan, Lucas, Bruno*

* inlånad från 07


Lag Huddinge IF 12 gick inte vidare till slutspel trots fina insatser i grupp C.

/ Patrik
Md god jul julblomma
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub